Gredzenu dizaina izvēle

Dodoties uz juvelieru klātienes vai interneta veikalu iegādāties jaunu gredzenu, tas allaž ir izaicinājums, jo mūsdienās gredzenu sortiments ir patiešām plašs, tāpēc ir viegli apjukt, bet grūti izvēlēties savu vistīkamāko. Bez tam – gredzens nereti ir rota, ko izmantojam ikdienā, tāpēc svarīgi arī, lai gredzens ir ilgi kalpojošs.

Metāls un dārgakmeņi gredzenos

Jebkura gredzena kvalitātes un arī dizaina viens no galvenajiem faktoriem ir izmantotais dārgmetāls. Ir ļoti būtiski, lai materiāls ir pareizi sagatavots, lai sakausējums ir kvalitatīvs un pēc izliešanas veikta pareiza apstrāde.

Savukārt, ja plānojat izvēlēties gredzenu ar dārgakmeņiem, svarīgi pārliecināties, lai tie piemēroti nēsāšanai ikdienā. Protams, izņēmums ir situācija, ja meklējat gredzenu vien īpašiem dzīves brīžiem. Laulību gredzenu lielākoties no rokas negribas ņemt nost nemaz, tāpēc, ja tas ir ar dārgakmeņiem, jāpievērš īpaša uzmanība, lai tie būtu kvalitatīvi un labi nostiprināti. Juvelierizstrādājumu interneta veikala Gredzentins.lv gredzenos visi akmeņi ir izvēlēti ar īpašu rūpību, tie ir pieskaņoti dārgmetāliem un tik labi iestrādāti, ka veido teju nedalāmu savienību.

Interesanti, ka šobrīd populāri ir gredzeni ar dažādām virsmas apstrādes tehnoloģijām – matēti, spīdīgi vai pat ar reljefu. Tiesa, jārēķinās, ka ilgtermiņā jebkura gredzena virsma nedaudz mainīsies. Arī spīdīgs gredzens ar laiku kļūs nedaudz matēts, savukārt reljefains vai matēts – pamazām “noslīpēsies” un kļūs spīdīgāks.

Gredzena izmērs

Viens no būtiskiem uzdevumiem gredzena izvēlē – atrast pareizo, atbilstošo izmēru. Bez tam jāatceras, ka cilvēka ķermenis dzīves laikā var mainīties, tāpēc jānoskaidro, vai konkrēto rotu būs iespējams pielāgot. Ja gredzens paredzēts dāvanai, arī tad jānoskaidro, vai to būs iespējams pielāgot, jo, pat precīzi zinot valkātāja gredzenu, pastāv neliela iespēja, ka konkrētais ražotājs to izgatavo par milimetru mazāku vai lielāku un gredzenu ziņā arī milimetrs var būt izšķirošs.

Klasiski vai moderni gredzeni

Lai saprastu, kādu gredzenu labāk izvēlēties, jāsaprot tā mērķis. Ja meklējat gredzenu greznai Ziemsvētku ballei, paredzot, ka to gribēsiet vilkt pirkstā arī dažas citas reizes dzīvē, ierobežojumi praktiski nav – izvēlieties vienkārši to, kas patīk. Pavisam citādi ir, ja jāizvēlas, piemēram, laulību gredzens, kurš pāra pirkstos būs gadu desmitiem ilgi. Tādu gredzenu labāk izvēlēties iespējami klasisku un vienkāršu, lai laika gaitā tas neapnīk un nezaudē īpašības. Visticamāk, tieši šo iemeslu dēļ laulību gredzeni visbiežāk ir pavisam askētiski – šaurākas vai platākas dārgmetāla stīpiņas.