Cik maksā grāmatvedības pakalpojumi?

Tas ir normāli un ierasti, ka, izvēloties jebkuru jaunu pakalpojumu, viens no pirmajiem rodas jautājums par izmaksām: cik tas maksās? Tā arī ar grāmatvedības pakalpojumiem – jo īpaši jaunam uzņēmumam ir svarīgi saprast, ar kādām izmaksām būs jārēķinās. Jāsaka gan, ka atbilde uz šo jautājumu nav tik vienkārša kā sākotnēji varētu izklausīties.

Iekšējais grāmatvedis

Gadiem ilgi ierastākais risinājums bija iekšējā grāmatveža algošana, līdz ar to arī grāmatvedības izmaksas bija visprognozējamākās – darba alga grāmatvežiem visbiežāk tiek noteikta “cietā”, tā nemainās pa mēnešiem atkarībā no darbu apjoma utt. Tomēr jārēķinās, ka grāmatvežu alga nav zema, Latvijā vidējā alga šobrīd jau ir ap 1000 eiro, labu grāmatvežu algas noteikti ir augstākas par minēto. Klāt jārēķinās arī ar papildu izmaksām, piemēram, darba vietas un atbilstošas biroja tehnikas iegādi, datorprogrammu iegāde un uzturēšana, iespējams, arī veselības apdrošināšana un darbinieka aizvietošana atvaļinājuma vai citas prombūtnes laikā. Tas nav lēti, bet viss, protams, atkarīgs no katra konkrētā uzņēmuma vajadzībām un iespējām.

Ārpakalpojuma izmaksas

Finansiāli izdevīgāks risinājums varētu būt grāmatvedības pakalpojumi ārpakalpojumā, kas nozīmē, ka noteikts darbu apjoms tiek uzticēts kādai ārpakalpojumu kompānijai par noteiktu samaksu. Līdz ar to pašā uzņēmumā nav nepieciešams tērēt papildu resursus darba vietas iekārtošanai un citiem standarta izdevumiem, ar ko jārēķinās par katru darbinieku. Saprotams gan, ka arī ārpakalpojumu darba izmaksas var būt ļoti atšķirīgas, tāpēc rosinām veikt cenu aptauju, ievākt atsauksmes un censties sabalansēt sava uzņēmuma vēlmes ar iespējām.

Viss atkarīgs no apjoma Jebkurā gadījumā tas, cik izmaksā grāmatvedības pakalpojumi, būs atkarīgs no darbu apjoma. Ja esat neliela uzņēmuma īpašnieks, kurā ikdienas grāmatvedības darbus varat veikt pašu spēkiem un grāmatvedis faktiski nepieciešams vien atskaišu un gada pārskatu sagatavošanai, iespējams, izmaksas būs vien ap 100 eiro, savukārt, ja darbu apjoms ir tik liels, ka, iespējams, viens grāmatvedis nemaz nevar ar to visu tikt galā, jārēķinās ar vismaz četru ciparu atlīdzību. Līdz ar to: pirms uzdot jautājumu: cik maksā grāmatvedības pakalpojumi, jānoformulē, tieši cik daudz un kādus darbus būs jāveid grāmatvedim un tad šis precīzais jautājums jāuzdod nozares pārstāvjiem.